Tříkrálová sbírka 2022

Na začátku ledna proběhla již tradičně Tříkrálová sbírka. I letos se u nás na Točné konala pod záštitou Arcidiecézní Charity Chodov. Nově mohli dárci přispívat nejen osobně do kasičky koledníků, ale i bankovním převodem na účet sbírky, do online kasičky, či dárcovskou SMS. Mohou tak učinit i po zbytek roku.

I přes stále nepříznivou pandemickou situaci se podařilo vyrazit ve dnech 6. a 7.ledna 2022 do ulic Točné. Tříkráloví koledníci Stelinka, Nelinka a Emča, Kačka, Anička s Kristýnkou, Jenda, Vašík, Zuzka a Verunka nejspíše zazvonili i u Vašich dveří. Děkujeme nejen jim, ale i jejich rodičům za doprovod a pomoc s organizací. Ne vždy Vás však zastihli doma, ale tam, kde se jim to povedlo nechyběla srdce připravená se podělit s potřebnými. Našli se i tací, kteří si kasičku sami aktivně vyhledali.

Sbírka má pevně daná pravidla. Většina výtěžku (65%) pomáhá přímo v regionu, kde byla vybrána. V našem případě je určena na auto pečovatelské služby Charity Chodov, která působí i v našem regionu. Dalších15% je využito na místní projekty diecézní Charity.10% pomůže potřebným v zahraničí, 5% v celostátních projektech a 5% je režie sbírky.

Do celkem 15 kasiček Charity Chodov bylo vykoledováno 126 551 Kč. Do té „točenské“ pak bylo vybráno 6725 Kč, jak nás informovala paní  Čejková působící v Charitě Chodov, jejíž díky všem dárcům i koledníkům tímto vyřizuji.

Dana Bartošová